Pasowanie na czytelnika

Dnia 26 września 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie czytelników do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Specjalnie na tę okazję Pan bibliotekarz mgr Adam Dudek przygotował lekcję biblioteczną, podczas której uczniowie klas I brali czynny udział w zajęciach organizowanych przez nauczyciela oraz pozna-wali zasady korzystania z biblioteki szkolnej. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe Dyplomy i zakładki do książek, które będą przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Potem wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do skorzystania z fotoramki „LUBIĘ CZYTAĆ” oraz do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.