Pedagodzy

PEDAGOG SZKOLNY I PEDAGOG SPECJALNY SP24:
Gabinet pedagogów mieści się na I piętrze w sali 1.14
mgr Marta Manijak – pedagog szkolny
mgr Urszula Stanaszek – Błaszczyk – pedagog specjalny

GODZINY PRACY:

DNI TYGODNIA:  MARTA MANIJAK URSZULA STANASZEK – BŁASZCZYK
PONIEDZIAŁEK 10.00 – 14.30 9.10 – 11.20
WTOREK 8.30 – 11.45 10.15 – 11.00, 12.50 – 13.20
ŚRODA 8.15 – 13.00 8.15 – 11.00, 11.45 – 12.45
CZWARTEK 9.00 – 15.00 9.15 – 12.00
PIĄTEK 8.15 – 11.45 11.45 – 10.50

Cytując Kubusia Puchatka: ”Całkiem miła ta samotność, gdy jesteśmy RAZEM”
Pedagog szkolny i oraz pedagog specjalny  w swojej pracy udzielają  wsparcia UCZNIOM, RODZICOM I NAUCZYCIELOM.
Głównym partnerem w naszej pracy jest UCZEŃ.
DO PEDAGOGA MOŻE PRZYJŚĆ KAŻDY, KTO MA KŁOPOT I NIE POTRAFI SOBIE Z NIM  PORADZIĆ.
Decydując się na rozmowę z pedagogiem masz zapewnioną całkowitą dyskrecję, życzliwą uwagę. Niezależnie od tego z jaką sprawą zwrócisz się do pedagog, zostaniesz bardzo uważnie wysłuchana/y.
RODZICE uczniów mogą oczekiwać pomocy w rozwiązaniu sytuacji problemowej, dotyczącej ich dziecka, m.in.:

• trudności w nauce
  • problemy z zachowaniem  (zmiany zachowania dziecka, problemy dziecka z rówieśnikami, itp.)
  • uzyskania informacji o dalszej ścieżce edukacyjno – zawodowej dla swojego dziecka

Pedagodzy są do dyspozycji rodziców w godzinach pracy lub w innych po wcześniejszym ustaleniu terminu i godziny.
NAUCZYCIELE mogą oczekiwać:

• pomocy w zdiagnozowaniu przyczyn trudności w nauce i niepowodzeń szkolnych uczniów
  • analizy opinii i orzeczeń  uczniów wydanych przez  poradnię psychologiczno-pedagogiczną
  • wspierania w podejmowaniu działań wychowawczych i profilaktycznych wynikających z programu wychowawczo-profilaktycznego (m.in. organizowanie imprez profilaktycznych, zajęć wychowawczych, realizowanie wybranych programów profilaktycznych, zajęć dotyczących wyboru przyszłej szkoły i zawodu )
  • wsparcia w rozwiązywaniu problemów wychowawczych dotyczących uczniów (np. indywidualnych rozmów z uczniami, rodzicami uczniów sprawiającymi problemy wychowawcze)

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE:
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczną https://www.ppptarnow.pl/

Specjalistyczna Poradnia Profilaktyczno – Pedagogiczną https://www.sppt.tarnow.pl/

Centrum Usług Społecznych https://cus.tarnow.pl/

WAŻNE ADRESY I TELEFONY:
Bezpłatny Ogólnopolski Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży:  116 111
Linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego: 800 70 2222

Pomarańczowa linia: 0 801 140 068
Niebieska linia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie  0 800 12 00 02
Tarnowski Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy: 14 655 36 36, 609 885 354

W naszej szkole realizowane są zajęcia z zakresu TERAPII PEDAGOGICZNEJ, które prowadzą:
mgr Małgorzata Salczyńska
mgr Mariola Tylek
mgr Magdalena Sokołowska – Kotapka

Celem zadań  z zakresu terapii pedagogicznej jest  rozpoznawanie i zaspakajanie indywidualnych  potrzeb rozwojowych  i edukacyjnych uczniów wynikających ze specyficznych trudności w uczeniu się. Realizacja tych zadań odbywa się  podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych. Zajęcia te odbywają się według harmonogramu  ustalonego z rodzicami uczniów.