2017/2018

CZERWIEC 2018
WYCIECZKA KLASY 1A DO KRAKOWA
Dnia 11 czerwca 2018 roku 
klasa 1A Szkoły Podstawowej Nr 24 z wychowawcą Panią mgr Marleną Kukiełką wybrała się na wycieczkę do Krakowa. W krakowskiej filharmonii obejrzeli przedstawienie: „Niezwykłe Przygody Pana Wieszaka”, następnie zwiedzili Radio Kraków, w którym mieli okazję wziąć w nagraniu słuchowiska. Zmęczeni, ale wdzięczni za ogrom wrażeń, wrócili do domu!Wycieczka klas 6A, 2F i 3I Szkoły Podstawowej Nr 24 na Podkarpacie
W dniach 6 do 8 czerwca 2018 roku
klasy 6A, 2F i 3I Szkoły Podstawowej Nr 24 wybrały się na wycieczkę na Podkarpacie. Zwiedziły m.in.  Łańcut, Krosno, Odrzykoń oraz popłynęły w rejs statkiem po Jeziorze Solińskim.


MAJ/CZERWIEC 2018
Wycieczka 3H i 3I Szkoły Podstawowej Nr 24 na Słowację
W dniach 29 maja do 1 czerwca 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 24 z klas 3H i 3I pod opieką Pań: mgr Joanny Przygody i mgr Anety Górowskiej pojechali na wycieczkę na Słowację. Wyjazd trwał 4 dni. Młodzież spędziła bardzo aktywnie czas, pokonując codziennie szlaki o różnych stopniach trudności- od dosyć łagodnej drogi prowadzącej na Ścieżkę w Koronach Drzew, przez ekstremalne trasy Słowackiego Raju, po dostępne dla wycieczek szlaki Tatr Wysokich w okolicach Tatrzańskiej Łomnicy. Wszyscy uczestnicy wrócili do domów zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Przebieg wycieczki dokumentowała uczennica klasy 3H Marysia Grzyb.


MAJ 2018
KLASY 7 SP NR 24 NA WYCIECZCE SZKOLNEJ – W WIELKOPOLSKĘ I NAD POMORZE ZACHODNIE
W dniach 21 maja do 25 maja 2018 roku uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej Nr 24 pod opieką mgr Tomasza Maciąga, mgr Dominiki Woskowicz, mgr Moniki Jasińskiej, mgr Mariusza Wcisło oraz mgr Janusza Nowińskiego wzięli udział w wycieczce programowej w Wielkopolskę i nad Pomorze Zachodnie. Pierwszego dnia zwiedziliśmy m. im. Archikatedrę w Gnieźnie, starówkę Poznania, katedrę na Ostrowie Tumskim. Drugiego dnia odwiedziliśmy stadion INEA w Poznaniu, na którym swoje mecze rozgrywa Lech Poznań, Międzyrzecki Rejon Umocniony oraz zdążyliśmy na zachód Słońca na plaży w Świnoujściu. Trzeciego dnia odwiedziliśmy bazę Marynarki Wojennej 8 Flotylli Obrony Wybrzeża oraz popłynęliśmy statkiem do Niemiec gdzie zwiedziliśmy miejscowości: Bansin, Heringsdorf i odpoczywaliśmy na niemieckich plażach. Czwartego dnia zobaczyli dumę Świnoujścia: Stawa Młyny, molo i Aleję Gwiazd w Międzyzdrojach oraz ruiny kościoła św. Mikołaja w Trzęsaczu. Piątego dnia pojechaliśmy do Szczecina, gdzie zwiedziliśmy Podziemne Miasto oraz starówkę Szczecina. Przez cały okres wycieczki towarzyszyła nam przepiękna pogoda i z ogromnym smutkiem wracaliśmy do domu. Obiecaliśmy sobie, ze za rok znów przyjedziemy nad nasze ukochane Morze Bałtyckie, tym razem nad Pomorze Gdańskie.

Wycieczka uczniów SP Nr 24 do Wrocławia
W dniach 24 i 25 maja 2018 roku  uczniowie klas 2B i 2D Szkoły Podstawowej Nr 24 wraz z opiekunami zwiedzali Wrocław. Dopisywała pogoda, dzięki czemu zrealizowaliśmy cały program wycieczki: zobaczyliśmy starówkę, poznaliśmy historię miasta, odwiedziliśmy Hydropolis, ogród botaniczny, zoo ze słynnym Afrykarium. Nie obyło się bez wrażeń estetycznych: pokazu fontann i oglądania Panoramy Racławickiej. Na koniec podziwialiśmy miasto z wysokości Sky Tower po czym zmęczeni ale zadowoleni  wróciliśmy do domu.

Wycieczka uczniów SP Nr 24 do Republiki Czeskiej
W dniach od 6 do 9 maja 2018 roku uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej Nr 24: II e, IIIB, III a, III H, III E i IIIi pod opieką nauczycieli: mgr Marty Sak, mgr Doroty Zagórskiej, mgr Marty Manijak i mgr Łucji Grabiec uczestniczyli w wycieczce do Republiki Czeskiej. Młodzież miała sposobność zwiedzić z przewodnikami lokalnymi najpiękniejsze zabytki Pragi m.in.: Hradczany, Zamek Praski, Most  i Uniwersytet Karola, Królewski Trakt, Stare Miasto, Dzielnicę Żydowską.  Stolica Czech zachwyciła budowlami, deptakami i skwerami. Uczestnicy pokonali ponad 20 km pieszo. Cały czas towarzyszyła im piękna, słoneczna pogoda i radosny nastrój.

Wycieczka uczniów SP Nr 24 w Bieszczady
W dniach 7 – 8 maja 2018 roku
klasy 3C i 3D Szkoły Podstawowej Nr 24 pojechały na wycieczkę klasową w Bieszczady. Atmosfera i pogoda były fantastyczne. W planie wycieczki było wyjście na szczyt Połoniny Wetlińskiej, ognisko, rejs po jeziorze Solińskim. Bawiliśmy się fantastyczne. Bieszczady urzekły nas swoim nienaruszonym pięknem i spokojem. Na pewno kiedyś tam wrócimy!