1A i 1C w Nowym Wiśniczu

1A i 1C w Nowym Wiśniczu

Dnia 26 maja 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 24 z klas: 1A i 1C z wychowawczyniami, Paniami: mgr Niną Prusak i mgr Elżbietą Wilk oraz z opiekunami: mgr Anitą Sterną i mgr Adamem Dudkiem wzięli udział w wycieczce do zamku w Nowym Wiśniczu. Zamek w Wiśniczu to największy po Wawelu zamek w Małopolsce, stoi na północnym skraju cypla wcinającego się w dolinę Leksandrówki. Uczniowie poznali historię budowli, warunki życia i zwyczaje jej mieszkańców. Jedną z największych atrakcji był udział w warsztatach alchemicznych podczas których dzieci przeprowadzały doświadczenia fizyczne i chemiczne, a na zakończenie wyprodukowały własne perfumy. Kolejnym etapem wycieczki było wirtualne zwiedzanie zamku z pozycji … nietoperza! Był to dzień pełen wrażeń. Czasami warto przenieść się  w czasie, aby docenić to, co posiadamy i warunki, w jakich dzisiaj żyjemy.