„Baśń zamknięta w pudełku” w 1C

„Baśń zamknięta w pudełku” w 1C

Uczniowie klasy 1C w marcu br. w ramach realizowali projektu pt. „W zaczarowanym świecie baśni”. Poznali postać wybitnego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. Z zaciekawieniem wsłuchiwali się w czytaną przez nauczyciela baśń „Calineczka”, by późnej  w grupach tworzyć ilustracje stanowiące przebieg wydarzeń. Zafascynowani twórczością Andersena czytali wybrane przez siebie baśnie i do specjalnie przygotowanych, pięknie ozdobionych  pudełek  wkładali przedmioty nawiązujące do przeczytanego utworu. Każda praca była wyjątkowa i świadczyła o kreatywności twórców. Podczas wystąpienia pierwszoklasiści  z przejęciem opowiadali losy bohaterów wybranych przez siebie baśni i prezentowali zgromadzone skarby. Było to piękne spotkanie  z lekturą, która przyniosło dzieciom wiele radości i satysfakcji.