Baw się i tańcz!

Baw się i tańcz!

Pod takim hasłem obchodziliśmy 1 października Międzynarodowy Dzień Muzyki. Powstał on w 1975 roku  z inicjatywy Yehudi Menuhina, ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki, działającej pod egidą organizacji Unesco.  Muzyka i śpiew zawsze łączyły ludzi a taniec w szczególności daje wiele korzyści. Poprawia gibkość, elastyczność i kondycję, zwiększa koordynację ruchową, dodaje energii, a nawet pomaga zwalczyć stres oraz przygnębienie. Dodaje pewności siebie i zwiększa świadomość własnego ciała. Jest jedną z najzdrowszych i najprzyjemniejszych form spędzania wolnego czasu. Tego dnia uczniowie SP24 – młodsi i starsi mogli potańczyć w swoich salach lekcyjnych w rytmie piosenek: „Tańcz, tańcz, tańcz” , „Za krokiem krok” z repertuaru Cleo i „Wyginam śmiało ciało”. Uczniów do tańca zaprosiła Pani mgr Aneta Łabno, nauczycielka muzyki.