Dzień Żołnierzy Wyklętych

Dzień Żołnierzy Wyklętych

W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu – zważywszy na skalę zbrojnego oporu żołnierzy Związku Walki Zbrojnej – Armii Krajowej i ludności cywilnej przeciwko powojennej sowietyzacji Polski, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Ustawą z dnia 3 lutego 2011 roku ustanowił dzień 1 marca – Narodowym Dniem „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji uczennice z klasy 6B pod opieką pani mgr Magdaleny Tomczyk przygotowały w dniu 1 marca uroczysty apel przez szkolny radiowęzeł.

O ironio historii, która wiernych swych synów
Za największych jej wrogów uznała,
Krew niewinna Polaków, wsiąkła w ziemię ojczystą
Gdy uczciwość z kłamstwem przegrała.

Nadszedł dla was czas prawdy, bohaterscy żołnierze,
Sprawiedliwości zorza jaśnieje,
Przywrócono wam godność, tak nikczemnie splamioną,
Cała Polska wam dzisiaj dziękuje.

Hołd Wam z serca składamy, o niezłomni żołnierze,
Za ofiarę z życia złożoną,
Wasz wysiłek i męstwo, ostateczne zwycięstwo,
Polskę wolną znów przywróconą.