Gwiezdna przygoda 3D

Dnia 24 listopada 2021 roku klasa 3D przeżyła GWIEZDNĄ PRZYGODĘ w ” MOA ” Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach. Dzieci wzięły udział w prelekcjach połączonych z zabawą, które pozwoliły dowiedzieć się im w prosty sposób, dlaczego mamy dzień i noc, oraz różnorodność pór roku, co to są fazy Księżyca, jak wygląda powierzchnia Słońca. Miały również możliwość wysłuchać i oglądnąć film o planetach. Jak wyglądają i czym się charakteryzują. Seans Planetarium zaś był uzupełnieniem prelekcji i pokazów. Dzieci siedząc w wygodnych fotelach mogły oglądać na sztucznym niebie : Słońce, Księżyc, Gwiazdozbiory, Mgławice, Galaktyki, Planety, Komety, Planetoidy, Gwiazdozbiory,  Roje meteorów.