Konkurs Układania Kostki Rubika SP24

Konkurs Układania Kostki Rubika SP24

Dnia 27 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej Nr 24 odbył się Szkolny Konkurs Układania Kostki Rubika. Do konkursu przystąpiło 19 uczniów z różnych klas. Wielkie emocje i ogromna rywalizacja towarzyszyła zawodnikom w czasie trwania całego konkursu. Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce – Mateusz Łabno z kl. 8a (czas 0:40)
II miejsce – Filip Schab z kl. 6a (czas 0:58)
III miejsce – Eryk Polczyk z kl. 3c (czas 1:04)
IV miejsce – Marcel Kurczab z kl. 5a (czas 1:10)
V miejsce – Matylda Kołodziej z kl. 2b (czas 1:20)
VI miejsce – Weronika Rzońca z kl. 6a (czas 1:27)
VII miejsce – Nadia Rosiek z kl. 3b (czas 1:37)
VIII miejsce Mikołaj Skolasiński z kl. 5a ( czas 2:57)
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania swojej pasji. Konkurs zorganizowała pani mgr Anna Więcek. Uczennice z kl. 6a i 7a wykonały piękne plakaty z okazji konkursu. Wszystkich pasjonatów układania kostki Rubika zapraszamy na kolejną edycję tego konkursu w następnym roku szkolnym.
Dla tych co jeszcze nie słyszeli o kostce Rubika dodajmy, że jest to bardzo popularna zabawka logiczna, która już ponad 40 lat zachwyca ludzi w różnym wieku. Kluczem do jej rozgryzienia jest oczywiście matematyka, aby ją ułożyć należy opracować algorytmy, które w jak najkrótszym czasie pozwolą ułożyć tą kostkę. Kostka Rubika to nie tylko naprawdę świetna zabawa, ale przede wszystkim doskonała gra logiczna, która w ogromnym stopniu może rozwijać dosłownie u każdego z nas tak przecież potrzebną umiejętność sprawnego myślenia oraz łączenia ze sobą pewnych faktów. Organizatorem konkursu była mgr Anna Więcek.