Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia obchodzony jest MIĘDZYNARODOWY  DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI. To święto nieprzypadkowo wypada 2 kwietnia. W tym dniu w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”. Baśnie Hansa Christiana Andersena, to elementarz literatury dla dzieci. I to dosłownie. Andersen ma w swoim repertuarze baśń na każdą literę alfabetu – od A (Anioł) do Z (Zupa z kołka od kiełbasy). Baśń uczy czym jest literatura. Oswaja niełatwe tematy opowieścią w magicznej oprawie. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest pod patronatem akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Święto ma przypomnieć rodzicom i dorosłym o pożytkach z czytania najmłodszym i wielkiej przyjemności, jaką daje wspólne rodzinne czytanie. W naszej szkole uczniowie klasy 1b obchodzili to święto wcześniej. Oprócz pogadanki o słynnym bajkopisarzu, dzieci miały możliwość obejrzenia kilku krótkich baśni z udziałem bohaterów Andersena. Po obejrzeniu filmików była okazja sprawdzenia swojej wiedzy o twórczości Andersena i wykonania rysunku ulubionej baśni.