Nowość w naszej szkole – KATALOG BIBLIOTECZNY online

Nowość w naszej szkole – KATALOG BIBLIOTECZNY online

Szanowni Użytkownicy Biblioteki Szkolnej. Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa Nr 24 zmienia dotychczasowy sposób obsługi czytelników i uruchomia również internetową wersję biblioteki.
Wejście do katalogu przez stronę główną szkoły po kliknięciu w widżet: MOLnet+ – ZAKŁADKA: NASZA KADRA/Biblioteka szkolna.
Dzięki temu możecie sami przeglądać zasoby biblioteczne, korzystając z katalogu OPAC.  Logując się do systemu, możecie śledzić informacje o tym, jaką książkę ostatnio wypożyczyliście, co „zalega” na waszym koncie i „domaga” się już zwrotu. Katalog jest dostępny o każdej porze z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Katalog można przeglądać bez logowania, żeby jednak mieć dostęp do swojego konta należy wejść na stronę https://m009681.molnet.mol.pl/ kliknąć w ikonę z kluczykami w prawym górnym rogu, następnie w wyświetlonym okienku logowania  kliknąć  „Załóż konto” i wpisać swój adres e-mail. Na Twój adres mailowy zostanie wysłany link aktywacyjny, więc sprawdź pocztę i kliknij w przesłany link. Po zalogowaniu wyszukujecie interesującą was książkę, sprawdzacie jej dostępność i dokonujecie np.  rezerwacji, klikając w „Rezerwuj”. (Jeśli chodzi o „rezerwację”, to najlepiej „osobiście” skontaktować się z bibliotekarzem). Z uwagi na wolny dostęp do półek obowiązujący w naszej bibliotece, książkę, którą wybraliście zostanie dla was zarezerwowana w chwili, gdy na swój adres e-mail otrzymacie wiadomość potwierdzającą dokonanie rezerwacji.