Popłyń z rytmem w Dniu Muzyki w SP24

Popłyń z rytmem w Dniu Muzyki w SP24

Dnia 1 października 2022 roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzyki, który powstał z inicjatywy Yehudi Menuhina, ówczesnego Prezydenta Rady Muzyki działającej pod egidą organizacji Unesco. Z tej okazji przedstawiciele klas 5 pod opieką Pani mgr Anety Łabno przygotowali krótkie improwizacje ruchowe wykorzystując tzw. body percussion czyli perkusję własnego ciała. Ciekawe ruchy i choreografię wykonali do fragmentów słynnych klasycznych utworów:
Klasa 5A – Can can z operetki „Orfeusz w piekle” Jacques’a Offenbacha

Klasa 5B – „Taniec węgierski” Johannes’a Brahmsa

Klasa 5C – uwertura z opery „Wilhelm Tell” Gioacchina Rossiniego

Body percussion przemawia do wszystkich, którzy lubią ruch i chcą zanurzyć się w fascynującym świecie perkusji ciała. Zapraszamy do obejrzenia filmików i przyłączenia się do zabawy.