Święto bibliotek szkolnych

Święto bibliotek szkolnych

Dnia 25 października 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH. Przez cały miesiąc biblioteka  przygotowywała wiele atrakcji dla najmłodszych: „Czytanie na dywanie”, „Szukamy Pani Jesień” – wyjście do parku, pogadanki, zagadki, zabawy, nauka piosenek jesiennych; „Witamy w świecie baśni i legend” – teatrzyk kukiełkowy, oglądanie filmów, konkurencje bajkowe; „Po co nam KSIĄŻKI” – list skierowany do rodziców. Celem wszystkich działań prowadzonych przez bibliotekarza było promowanie biblioteki szkolnej i jej działań, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzanie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, przedstawienie oferty biblioteki, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych.