Tydzień Zdrowia w SP24

Tydzień Zdrowia w SP24

W Szkole Podstawowej Nr 24 zawsze stawiamy na zdrowie. Szczególną uwagę, na propagowanie  prawidłowego sposobu odżywiania się oraz zdrowego i aktywnego stylu życia, zwracaliśmy podczas Szkolnego Tygodnia Zdrowia. Odbył się  on w dniach 16 – 20 maja 2022 roku i był okazją, aby w symboliczny sposób przypomnieć wszystkim o dbaniu o swoje zdrowie na co dzień. W ramach promowania zdrowych nawyków żywieniowych przygotowaliśmy tablice informacyjne na temat znaczenia dla naszego zdrowia drugiego śniadania. Aby to podkreślić wychowawcy w swoich klasach organizowali wspólne, zdrowe drugie śniadania, które to odbywały się na terenie szkoły lub podczas wyjść  w plener. Zachęcaliśmy wszystkich do systematycznej aktywności fizycznej podczas aktywnych  przerw przy muzyce. W ramach profilaktyki raka piersi odbyły się również warsztaty dla dziewcząt z klas 7-8 z wolontariuszką Fundacji „Wsparcie na Starcie”, dotyczące dbania o zdrowe piersi i promowanie właściwych nawyków na całe życie. Zorganizowany został konkurs plastyczny dla klas IV-VII na temat „Mój ulubiony sport”. Mając na uwadze przeciwdziałanie nałogom, a także  obchody Światowego Dnia Bez Papierosa odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas I- III pod hasłem „Nie pal przy mnie, proszę.” Konkursy te cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, a najlepsze prace zostały nagrodzone. Dziękujemy wychowawcom, nauczycielom, rodzicom oraz oczywiście naszym uczniom za włączenie się w tę akcję i propagowanie zdrowego stylu życia.