Wycieczka 3D do pijalni czekolady w Korczynie

Wycieczka 3D do pijalni czekolady w Korczynie

Dnia 17 września 2021 roku klasa 3D Szkoły Podstawowej Nr 24 udała się w podróż do Wytwórni Czekolady firmy M.Pelczar Chocolatier w miejscowości Korczyn. Dzieci miały możliwość degustacji czekolady, mogły zobaczyć 3 metrowe drzewo kakaowca, największą w Polsce fontannę czekolady, proces produkcji czekolady od ziaren do tabliczki i prezentację ziarna kakao z różnych zakątków świata. A także prezentację maszyn i urządzeń do ich produkcji. Dzieci miały też okazje wykonać swoją czekoladę i lizaka. Kolejnym krokiem wycieczki była warownia obronna z XIV w. położona na skalnym wzgórzu w Kamieńcu, na skraju Czarnorzecko – Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Dzieci zobaczyły ruiny zamku, muzeum zamkowe, salę tortur oraz pracownie ceramiki zamkowej, w której wzięły udział w warsztatach ceramicznych. Samodzielnie każdy z nich ulepił z gliny miskę, którą po powrocie z wycieczki będą zdobili farbami.