Fascynujący Świat Pszczół

Fascynujący Świat Pszczół

Dnia 14 września 2022 roku Szkołę Podstawową Nr 24 ponownie odwiedził pan Aleksander Rębacz– Mistrz Pszczelarstwa, prowadzący Pasiekę Boża Iskierka. Uczniowie klas 1 – 3 oraz klasy 4 d uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich ,,Fascynujący świat Pszczół”. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się: Jak powstaje miód? Co jedzą pszczoły? Jak długo żyją? Jak się porozumiewają? Pan Aleksander pokazał wszystkim jak wygląda tradycyjny strój pszczelarza, różne rodzaje uli np. słomiany i drewniany. Każdy mógł z bliska poobserwować żywe pszczoły umieszczone w specjalnej szklanej klatce transportowej. Podczas zajęć dzieci mogły spróbować słodkiego miodu i pyłku pszczelego, a także wykonały świeczkę woskową. Na koniec każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkowy dyplom, drewniany nożyk i książeczkę autorstwa Aleksandra Rębacza ,,Fascynujący świat Pszczół”.