Hej, kolęda, kolęda……

Hej, kolęda, kolęda……

Dnia 19 stycznia 2023 roku w sali teatralnej Szkoły Podstawowej Nr 24, podczas Koncertu, który przygotowała Pani mgr Aneta Łabno, rozbrzmiewały piękne kolędy i wesołe pastorałki. Usłyszeliśmy tradycyjne kolędy w języku polskim (m.in. „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, ”Dzisiaj w Betlejem”), niemieckim („Alle, Jahre Wieder”) oraz piosenki świąteczne w języku angielskim („Last Christmas”, ”Jingle Bell Rock” i „Rockin Around The Christmas Tree”). W wersji instrumentalnej wysłuchaliśmy też „Gdy się Chrystus rodzi”, „Cicha noc”, „Jezus malusieńki”. Pastorałki pełne humoru i radości wykonali soliści „(Skrzypi wóz”) oraz zespoły kolędnicze: klasa 3B („Od serca do ucha”) i klasa 2 Oddziału Przygotowawczego („Świeć Gwiazdeczko” w języku polskim oraz „Dobry wieczór Tobie Panie Gospodarzu” i „Szczedryk” w języku ukraińskim).