Informacja dla rodziców od Pana Bibliotekarza

Informacja dla rodziców od Pana Bibliotekarza

DRODZY RODZICE!!!
5 listopada 2021 roku przypada jedno z najsympatyczniejszych świąt – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Jego celem jest nie tylko przypomnienie kultowych bohaterów literackich, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek. Bajkowi bohaterzy towarzyszą nam od najmłodszych lat przekazując ważne życiowe prawdy. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Często uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym czy współczucia. Pomagają poznać prawdę o świecie oraz oswajają dziecięce lęki. 
Wybrana data nie jest przypadkowa – to dzień urodzin Walta Disney’a, który magiczny świat baśni przeniósł na ekrany telewizorów. Najstarszą bajką wyprodukowaną przez wytwórnię Disneya jest „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” z 1937 roku. DZIEŃ POSTACI Z BAJEK, to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie jak ważne są bajki, że warto po nie często sięgać. Zapraszam Was DRODZY RODZICE z Waszymi pociechami do biblioteki szkolnej, gdzie znajdziecie ogromny zasób tej właśnie literatury. Bibliotekarz SP Nr 24