Konkurs recytatorski „Poezja Juliana Tuwima” w SP24

Konkurs recytatorski „Poezja Juliana Tuwima” w SP24

Dnia 2 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej Nr 24 odbył się finał konkursu recytatorskiego „Poezja Juliana Tuwima” dla uczniów klas pierwszych, zorganizowanego przez Panią mgr Patrycję Motykę i Panią mgr Elżbietę Wilk. Dzieci z dużym zaangażowaniem recytowały  znane i lubiane utwory autora, np.: ,,Okulary”, „Abecadło”, „Spóźniony słowik”, ,,Rzepka” i wiele, wiele innych. O ich perfekcyjne przygotowanie zadbali wychowawcy oraz rodzice, którzy również dostosowali strój i gadżety odpowiednie do deklamowanego wiersza. Jury w  składzie: Pan mgr Adam Dudek, Pani mgr Magdalena Siembab Krzyżak i Pani mgr Nina Prusak, miało ogromny kłopot, by wyłonić laureatów, gdyż poziom konkursu był bardzo wysoki. Po długich obradach Jury przedstawiło następujące wyniki konkursu: I miejsce – Franciszek Mordyl, II miejsce – Hanna Różycka, III miejsce –Karolina Motyka, Wyróżnienie – Oliwia Domino. Wszystkim uczestnikom konkurs serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i bardzo dziękujemy rodzicom za ich trud i ogromne zaangażowanie w przygotowaniu dzieci do udziału w tym wydarzeniu. Natomiast laureatom konkursu życzymy  dalszych  sukcesów.