Konkurs układania Kostki Rubika w SP24

Konkurs układania Kostki Rubika w SP24

Dnia 6 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej Nr 24 odbył się konkurs układania Kostki Rubika. Do konkursu przystąpiło 19 uczniów z różnych klas. Wielkie emocje i ogromna rywalizacja towarzyszyła zawodnikom w czasie trwania całego konkursu. Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce – Filip Schab  – 7A (czas 0:38)
II miejsce – Wojciech Syrek – 7A (czas 0:49)
III miejsce – Aleksander Łach – 3A (czas 0:56)
IV miejsce – Matylda Kołodziej – 3B (czas 1:04)
V miejsce – Weronika Rzońca – 7A (czas 1:07)
VI miejsce –Mieszko Milowski – 2C (czas 1:10)
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania swojej pasji. Wszystkich pasjonatów układania kostki Rubika zapraszamy na kolejną edycję tego konkursu w następnym roku szkolnym. Konkurs zorganizowała Pani mgr Anna Więcek.
Kostka Rubika jest to bardzo popularna zabawka logiczna, która już prawie 50 lat zachwyca ludzi w różnym wieku. Kluczem do jej rozgryzienia jest oczywiście matematyka, aby ją ułożyć należy opracować algorytmy, które w jak najkrótszym czasie pozwolą ułożyć kostkę. Kostka Rubika to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim doskonała gra logiczna, która w ogromnym stopniu może rozwijać umiejętność sprawnego myślenia oraz łączenia ze sobą pewnych faktów.