Lekcje pokazowe w klasach 1 – 3

Lekcje pokazowe w klasach 1 - 3

W dniach 27 i 28 października 2021 roku korzystając z propozycji Tarnowskiego Centrum Kultury Pani mgr Elżbieta Wilk zorganizowała dla uczniów klas 1 – 3 Szkoły Podstawowej Nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Tarnowie lekcje pokazowe. Zajęcia w formie naukowego eksperymentu były okazją do zapoznania dzieci z ofertą przygotowaną przez nowo powstający Pasaż Odkryć. Podczas zajęć każdy z uczniów miał do dyspozycji materiały niezbędne do przeprowadzenia eksperymentu, o którym opowiadał prowadzący zajęcia Szymon Pitek. Uczestnicy mogli poznać ciekawe zagadnienia z dziedziny fizyki, chemii. Prowadzący opowiedział o zaobserwowanym podczas eksperymentu zjawisku, zachęcając do odwiedzenia powstającego muzeum nauki. Lekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem, dzięki atrakcyjnej formie angażującej uczestników w eksperyment. Zajęcia prowadzone w ten sposób skupiają uwagę uczniów, budzą ciekawość i chęć odkrywania kolejnych zjawisk.