Pan Kleks w 3C

Pan Kleks w 3C

W ostatnim tygodniu października 2021 roku uczniowie klasy 3C poznali fragmenty lektury pt. „Akademia pana Kleksa”. Uczniów bardzo zaintrygowały przedmioty, które były wykładane przez pana Ambrożego. Trzecioklasiści chcieli chociaż przez chwilę poczuć się jak Adaś Niezgódka i jego koledzy w niezwykłej Akademii, dlatego wychowawca klasy Pani mgr Lilianna Lach zorganizowała lekcję przędzenia liter według własnego pomysłu. Dzieci układały z włóczki  własne imiona. A ponieważ wiadomo, że do Akademii pana Kleksa dostawali się tylko ci uczniowie, których imiona rozpoczynały się na literę „A”, więc tego dnia wszystkie imiona również rozpoczynały się tą literą. Tego dnia odbył się również kurs z kleksografii. Na lekcjach nie mogło oczywiście zabraknąć największej nagrody, jaką mógł otrzymać uczeń pana Ambrożego – piegów! Pan Kleks na pewno byłby zadowolony z tak pilnych i zaangażowanych uczniów!