Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holocauście w SP24

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holocauście w SP24

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu to święto przypadające w dniu 27 stycznia 2023 roku, a uchwalone w roku 2005 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w celu upamiętnienia zagłady ludności pochodzenia żydowskiego podczas II wojny światowej. Datę obchodów wyznaczono na 27 stycznia – rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz – Birkenau w 1945 roku. Celem święta jest uwrażliwienie pokoleń na problem Holokaustu, aby zapobiec podobnym aktom w przyszłości. Z tej okazji w dniu 24 stycznia w Szkole Podstawowej Nr 24 odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez uczennice klasy 6A pod opieką pani mgr Magdaleny Tomczyk.
Zaprzestań, zaprzestań,
nie roztaczaj obrazów.
Już dawno, jak to się stało,
już dawno, jak to się działo
w mrocznej głębokiej dolinie.
Było to dawno temu,
w jakiejś krainie,
bardzo dawno temu –
kiedyś w Polsce.