Wycieczka klas 6 do Pragi i w Kotlinę Kłodzką

Wycieczka klas 6 do Pragi i w Kotlinę Kłodzką

W dniach od 20 do 24 maja 2024 roku klasy 6B i 6C wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę klasową do stolicy naszych południowych sąsiadów – Pragi, do Skalnego Miasta w Adrspach i w Kotlinę Kłodzką. Opiekunami były Panie: mgr Monika Jasińska, mgr Dominika Woskowicz, mgr Urszula Stanaszek – Błaszczyk, mgr Wioletta Garbowska – Danek. W pierwszym dniu uczestnicy wycieczki zwiedzali Kopalnię Złota w Złotym Stoku, a następnie miasto Kłodzko wraz z Twierdzą Kłodzką. W drugim i trzecim dniu na uczniów czekała Praga. Pod okiem świetnej Pani przewodnik szóstoklasiści mogli poznać nieco bliżej stolicę Czech, a także nauczyć się paru istotnych zwrotów w języku czeskim. Czwarty dzień zaskoczył niezwykłymi widokami w czeskim Skalnym Mieście Adrspach, a wcześniej skłonił wszystkich do chwili efleksji i zadumy w związku ze zwiedzaniem Kaplicy Czaszek w Kudowej Zdroju. W piątym dniu uczestnicy zdobyli Szczeliniec Wielki w Parku Narodowym Gór Stołowych i udali się w drogę powrotną do Tarnowa. Uczniowie, pełni pozytywnych wrażeń i wspomnień, oczekują już na kolejną wycieczkę.