Sukcesy uczniów SP24 z języka angielskiego w konkursach organizowanych przez tarnowskie licea w roku szkolnym 2022/2023!

Sukcesy uczniów SP24 z języka angielskiego w konkursach organizowanych przez tarnowskie licea w roku szkolnym 2022/2023!

Miło nam poinformować o sukcesach uczniów naszej szkoły z języka angielskiego w konkursach, które organizowały tarnowskie licea w kończącym się roku szkolnym. Finalistami konkursu „Improve your English” organizowanego przez III LO im. Adama Mickiewicza w Tarnowie zostali Olga Górka z klasy 8A oraz Wiktor Wilk z klasy 8D. W konkursie „Mała matura” organizowanym przez V LO im. Janusza Korczaka w Tarnowie zwyciężyła Anna Kulas z klasy 8D. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Szkołę mógł reprezentować tylko jeden uczeń i w wyniku szkolnych eliminacji naszą reprezentantką została właśnie Ania. Uczniowie w kolejnym już etapie odbywającym się w szkole organizatora przystąpili pisemnie do rozwiązywania zadań na poziomie maturalnym. Do ostatniego etapu przeszło pięcioro uczniów. W finale konkursu uczestnicy przystąpili do matury ustnej. Ania zdobyła maksymalną liczbę punktów. Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego klas IV w auli Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. W konkursie „Let’s crack a few books” organizowanym przez II LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowie zwyciężyła Anna Kulas z klasy 8D. Drugie miejsce zajął Wiktor Wilk także z klasy 8D. IV zaś miejsce zdobyła Maja Stefańska z klasy 8B. Był to X jubileuszowy konkurs. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą słownictwa, najważniejszych idiomów angielskich oraz wyrażeń językowych. Uczniów wspierała i w dniu konkursu towarzyszyła ich nauczycielka Pani mgr Anna Czyż.