Spotkanie z Mistrzem Pszczelarstwa – niezapomniana lekcja o pszczołach!

Dnia 3 października 2024 roku nasza szkoła miała przyjemność ponownie gościć pana Aleksandra Rębacza, Mistrza Pszczelarstwa i właściciela pasieki „Boża Iskierka”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z wychowawczyniami. Pan Aleksander w niezwykle interesujący sposób opowiedział o historii odkrycia miodu i o fascynującym życiu w ulu. Nasz gość przywiózł ze sobą liczne akcesoria pszczelarskie, rekwizyty, ilustracje, a nawet żywe pszczoły, które można było oglądać przez specjalny, szklany ul. Nie zabrakło również słodkiej części – dzieci miały okazję degustować miód i pyłek pszczeli, odkrywając ich naturalne smaki i właściwości. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał certyfikat „Przyjaciela Pszczół” oraz książeczkę „Fascynujący Świat Pszczół”. Po powrocie do klas, dzieci własnoręcznie wykonały woskowe świece, co sprawiło im mnóstwo radości.Całe wydarzenie przebiegało w atmosferze ciekawości i zabawy, a pszczoły zyskały wielu nowych fanów! Kto wie, może wśród naszych uczniów rośnie przyszły Mistrz Pszczelarstwa? Pamiętajcie – życie jest słodsze z pszczołami!