2C w Kopalni Soli w Bochni

2C w Kopalni Soli w Bochni

Dnia 4 listopada 2019 roku uczniowie klasy 2C Szkoły Podstawowej Nr 24 wraz z opiekunami mgr Elżbietą Wilk i mgr Adamem Dudkiem zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni. Zwiedzanie rozpoczęli od zjazdu pod ziemię ciemnym, wilgotnym szybem Campi. Tuż po zjeździe pod ziemię, na uczestników wycieczki czekała kolejka, która przemierzała kilometrową trasę pomiędzy szybami Campi i Sutoris. Kolejną atrakcją był rejs łódką, podczas którego dzieci same mogły skosztować jaki smak ma woda. Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w komorze Ważyn, która znajduje się na poziomie VI „Sienkiewicz”, 250 m pod ziemią. Miejsce to pozwoliło naszym uczniom na zrelaksowanie się, zakup pamiątek i zjedzenie smacznego obiadu. Pobyt w kopalni okazał się interesującą lekcją oraz dobrą zabawą.