Frankofonia 2019

Jak co roku, w marcu tarnowska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zaprosiła wszystkich miłośników języka i kultury francuskiej na świętowanie Dni Frankofonii. Nie zabrakło tam i nas! Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 24 wzięli udział konkursie „Raconte-moi la France” („Opowiedz mi o Francji”), przygotowując i przedstawiając prezentacje na temat stereotypów o Francji i Francuzach. Ponadto poprzez scenki przygotowane przez studentów Filologii Romańskiej pt. „Coup de foudre” i „Promenades dans Bruxelles” mieli okazje poznać kraje Frankofońskie (Belgia i Szwajcaria). Spotkanie pełne muzyki, kolorów i dobrej zabawy, jak na pierwszy dzień wiosny przystało! A uczennicom, które reprezentowały naszą szkołę: Karolinie Zając i Justynie Radlińskiej (7A) oraz Oliwii Kobyłeckiej, Patrycji Ramian i Łucji Wrzesień (3E) gratulujemy udziału, pomysłowości i kreatywności podczas przygotowania do konkursu i występu. Opiekunem i mentorem naszych uczniów była Pani mgr Kinga Radlińska.