Koncert Piosenki Świątecznej

Koncert Piosenki Świątecznej

Dnia 15 grudnia, w naszej szkole odbył się Koncert Piosenki Świątecznej. Został on zorganizowany przez uczniów klasy 3e pod opieką Pani mgr Anny Czyż. Tegorocznymi prowadzącymi były Aleksandra Zyguła i Dominika Tutaj. Celem było wprowadzenie wszystkich uczniów i nauczycieli w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, poprzez wysłuchanie oraz wspólne śpiewanie naszych ulubionych kolęd oraz piosenek świątecznych.
Do wzięcia udziału byli zaproszeni wszyscy chętni uczniowie z klas gimnazjalnych, dlatego też koncert cieszył się różnorodnością pod względem interpretacji oraz rodzajów wybranych utworów. Przeważały wykonania grupowe całych klas jak i grup mieszanych. Na naszej scenie zaprezentowali się uczniowie następujących klas, z utworami: 3i Last Christmas duetu Wham!, 3b Feliz Navivad Jose Feliciana, 3e Merry Christmas Everyone Shakin’ Stevens, 2a Jest taki dzień zespołu Czerwone Gitary, uczennice z klasy 3h również z utworem Last Christmas, oraz zespół Cjalis złożony z uczennic klasy 2b oraz uczniów klas 3g oraz 3c z piosenką Coraz bliżej święta. Nie brakowało również wspaniałych solowych występów, o których nie sposób zapomnieć. Nasi soliści zaprezentowali się z następującymi wykonaniami:  Weronika Węgrzyn z klasy 3h z utworem Shake up Christmas zespołu Train, Aleksandra Radwańska z klasy 3c z jazzową wersją piosenki Santa Claus Is Coming To Town, Marysia Grzyb również z klasy 3h z II i III częścią koncertu skrzypcowego Zima Antonio Vivaldiego, oraz zwycięzca tegorocznego Mam Talent –  Gerard Malinowski z klasy 3a z kolędą Cicha Noc. Podczas koncertu, Aleksandra, Marysia oraz Gerard spontanicznie stworzyli trio i wspólnie wykonali kolędę Mizerna cicha. Koncert zakończyło wspólne karaoke. Uczniowie i nauczyciele na widowni śpiewali razem z uczestnikami oraz prowadzącymi spisując się na medal. Wszystkie wykonania, które mieliśmy przyjemność wysłuchać tego dnia, były na najwyższym poziomie. Jesteśmy dumni z tego jak wielu utalentowanych uczniów wypełnia mury naszej szkoły.
Całej społeczności szkolnej dyrekcji, nauczycielom, uczniom, pracownikom szkoły i administracji naszym kolegom i koleżankom tym małym i tym dużym oraz ich rodzinom życzymy Pięknych Świąt Bożego Narodzenia rozśpiewanych kolędą i radością.

Uczniowie klasy 3E wraz  z opiekunem Anną Czyż