Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki

Dnia 15 września 2020 roku w Szkole Podstawowej Nr 24 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia  jest wzbudzenie u dzieci pomysłowości, kreatywności i zachęcenie ich do tworzenia, działania. W tym dniu nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie oglądnęliśmy i wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła dzieciakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. BYŁO KOLOROWO I RADOŚNIE!!!