„Klimat to temat” w SP Nr 24

"Klimat to temat" w SP Nr 24

Program Klimat to temat! realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i dofinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego oraz współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, to program podejmujący aktualne zagadnienia związane bliskimi nam wszystkich zjawiskami i wydarzeniami. Ma na celu przybliżenie konsekwencji zmiany klimatu na świecie i w naszym najbliższym otoczeniu oraz możliwości osobistego wpływu na ich ograniczenie lub łagodzenie w perspektywie lokalnej i globalnej. Projekt stanowi zaproszenie do rozmowy na temat zmiany klimatu z różnych perspektyw i dla różnych odbiorców: m.in. społeczności szkolnych i lokalnych.
Program Klimat to temat! od 1 października 2018 roku realizowany jest również w Szkole Podstawowej Nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Tarnowie w klasach: 6A, 6B, 8C i 8D. Koordynatorkami działań edukacyjnych są: pani mgr Magdalena Tomczyk oraz pani mgr Agnieszka Wojtarowicz.