Projekt „Książka i róża” w SP Nr 24

Projekt "Książka i róża" w SP Nr 24

Dnia 24 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy 6A i przedstawiciele klas 4-tych Szkoły Podstawowej Nr 24 pod opieką Pani mgr Marty Sak wzięli udział realizacji projektu „Książka i róża”. Uczestniczyli w zajęciach, które dotyczyły kultury sarmackiej. Muzeum Okręgowe w Tarnowie włącza się rokrocznie w to wydarzenie, którego organizatorem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Młodzież miała okazję uczestniczyć w warsztatach promujących czytelnictwo i przekonać się, że świat literatury i historii wzajemnie się uzupełniają. Ten rodzaj lekcji muzealnej przypadł uczniom naszej szkoły do gustu i zapowiedzieli, iż będą częstymi gośćmi w muzeum.  fotografie -dotyczące zajęć znajdują się również na stronie internetowej w aktualnościach.
http://muzeum.tarnow.pl/aktualnosci/zapraszamy-kolejna-edycji-wydarzenia-ksiazka-roza/