Rajd Jamna 2019

Rajd Jamna 2019

W dniach 20 – 22 września 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 24 uczestniczyli w międzyszkolnym przyrodniczo – patriotycznym rajdzie Jamna 2019.  W pierwszym dniu rajdu pokonali trasę z Rożnówa do Przydonicy przez Bartkową i Gródek nad Dunajcem. Drugiego dnia trasa rajdu prowadziła od Przydonicy na Jamną przez Bukowiec. W tym dniu w godzinach wieczornych uczniowie brali udział w uroczystej drodze krzyżowej w intencji pomordowanych w czasie II wojny światowej. Trzeciego dnia reprezentujący nas uczniowie oraz poczet sztandarowy wzięli udział w obchodach 75 Rocznicy bitwy Batalionu “Barbara” 16 Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej AK i pacyfikacji wsi Jamna przez wojska niemieckie. Uczestniczyli również  w polowej mszy świętej. Szkołę reprezentowali: Bartosz Krajewski 7A, Kacper Kaczkowski 8A, Kamil Zaród 8A, Konrad Gałuszka 8C i Joszko Suchan 8C. Opiekunami uczniów były Panie mgr Joanna Przygoda i mgr Aneta Górowska.