Spotkanie z Moniuszką

Spotkanie z Moniuszką

Rok Moniuszkowski zbliża się ku końcowi, w naszej szkole wciąż jednak trwa akcja przybliżania uczniom sylwetki i twórczości tego znakomitego polskiego kompozytora XIX wieku. Najlepszym sposobem na przyswajanie wiedzy jest nauka przez zabawę, dlatego też uczniowie klas 5 – 7 mieli za zadanie wykonać ilustrację ruchową do wybranej pieśni Moniuszki. Były to: „Dziad i baba”, „Groźna dziewczyna”, „Złota rybka”, „Pieśń wieczorna”. Największą jednak popularnością cieszyła się ponadczasowa „Prząśniczka”. Z kolei uczniowie klas młodszych bawili się tworząc swobodną improwizację taneczną do uwertury fantastycznej „Bajka”. Przygoda z muzyką Moniuszki zbiegła się w czasie z kalendarzowym Międzynarodowym Dniem Muzyki (1 października). Zajęcia odbyły się pod kierunkiem Pani mgr Anety Łabno.


Prząśniczki – wykonanie Damian Mazur (5B) i Michał Cyga (5B)