Spotkanie z pisarzem i poetą

Spotkanie z pisarzem i poetą

Dnia 4 marca 2020 roku Szkołę Podstawową Nr 24 odwiedził niecodzienny gość – pisarz, fotograf, poeta i malarz Pan Wojciech Ulman. O swojej pasji tworzenia opowiadał uczniom klas 1 – 5. Z łatwością skupił uwagę dzieciaków, prezentując swoje fotografie i jednocześnie recytując wierszyki. Zdjęcia przedstawiały najczęściej zwierzęta i rośliny w dużym zbliżeniu. Były punktem wyjścia do przekazania ciekawostek przyrodniczych. Pisarz ponadto tworzył razem z uczniami krótkie inscenizacje do fragmentów książki „Ufoludki”. Szeroko opowiadał o sztuce pisania, pracy pisarza i fotografa. Uczniowie z przyjemnością wzięli udział w zajęciach z Panem Wojciechem Ulmanem, po spotkaniu chętnie kupowali książeczki z autografem autora. W naszej bibliotece są dostępne pozycje tego pisarza, zapraszamy do czytania.