Światowy Dzień Origami

Dnia 24 października 2020 roku obchodziliśmy w Szkole Podstawowej Nr 24 Światowy Dzień Origami. ORIGAMI jest sztuką składania papieru, pochodzącą z Dalekiego Wschodu uczącą, w jaki sposób ze składanej kartki papieru, bez przecinania jej czy klejenia, wydobyć kształty zwierząt, kwiaty, ozdoby, czy inne figury geometryczne. Powstała w Japonii nazwa pochodzi od połączenia dwóch słów ORI – zginać i KAMI – papier. Przy składaniu papieru należy zachować spokój, dokładność i cierpliwość. Te cechy są ważne w pracy z dziećmi i warto tego uczyć. W naszej szkole młodsze klasy wykonały prace tą techniką ze swoimi wychowawcami, a klasy starsze na lekcjach plastyki z Panią mgr Anią Halską. Wszystkie prace zdobią poszczególne sale oraz  korytarze szkolne.