Szkoła pamięta!

Dnia 25 października 2019 roku Szkoła Podstawowa Nr 24 włączyła się w ogólnopolską akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było upamiętnienie ważnych postaci oraz wydarzeń m.in. 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy byli związani z historią danego miejsca i regionu.Społeczność szkoły odwiedziła i zapaliła symboliczny znicz pamięci przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Pomniku Ofiar Faszyzmu, pomniku generała Józefa Bema, a na Starym Cmentarzu przy kurhanie Powstańców Styczniowych oraz przy grobie burmistrza niepodległości miasta Tarnowa – Tadeusza Tertila. Naszą placówkę reprezentowały klasy: 5B i 5C wraz z wychowawcami: Panią mgr Kingą Maj oraz Panem mgr Tomaszem Maciąg.