Warsztaty pszczelarskie

Dnia 13 lutego 2019 roku Szkołę Podstawową Nr 24 odwiedził pan Aleksander Rębacz– Mistrz Pszczelarstwa, prowadzący Pasiekę Boża Iskierka. Uczniowie klas pierwszych, klasy drugiej, klas piątych, klasy szóstej i siódmej wzięli udział w niezwykłej lekcji przyrody. Pan Aleksander Rębacz z wielkim zaangażowaniem wtajemniczał dzieci w zagadnienia dotyczące życia pszczół. Za sprawą obrazowych opowieści połączonych z pokazem uczestnicy mogli poczuć się jak w gościnie u bajkowych bohaterów. Zachwytom nie było końca na widok pszczelej rodziny umieszczonej w przeszklonej ramce. Dzieci z zaangażowaniem wypatrywały wśród roju królowej. Dodatkową atrakcją była degustacja pyłku kwiatowego i miodu. Na zakończenie zajęć każdy uczeń wykonał świeczkę z wosku pszczelego oraz otrzymał drewniany nożyk do smarowania miodu.