Wycieczka klas 6 i 7C do Krosna

Wycieczka klas 6 i 7C do Krosna

Dnia 1 kwietnia 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 24 z klas 6A, 6B i 7C wzięły udział w wycieczce fakultatywnej do Krosna.Młodzież odwiedziła Centrum Dziedzictwa Szkła, poznała historię produkcji szkła w Polsce oraz historię huty. W pierwszych latach XXI wieku, dzięki zaangażowaniu władz samorządowych i prezydenta miasta utworzono w mieście miejsce poświęcone historii sztuki szklarskiej. Budowę siedziby Centrum Dziedzictwa Szkła zaczęto realizować od 2010 roku z wykorzystaniem funduszy europejskich. Budowę siedziby Centrum, jego wyposażenie, m.in. w piec hutniczy ukończono w 2012 roku. 2 czerwca 2012 roku Krosno stało się Miastem Szkła. CDS prezentuje wyjątkowe walory szklarskiego rzemiosła. Odwiedzający placówkę goście mogą uczestniczyć w  warsztatach tematycznych, obserwować produkcję, podziwiać urodę szklanych dzieł. Atrakcją dla naszych uczniów był udział w warsztatach z zakresu produkcji szklanych wyrobów oraz ozdabiania pisanek świątecznych według własnych projektów. Inicjatorką wyjazdu była Pani mgr Dorota Zagórska – wychowawczyni klasy 6B, wspierana przez Panią mgr Annę Czyż – wychowawczynię klasy 7C oraz Panią mgr Martę Sak.