Wycieczka uczniów SP Nr 24 do huty szkła w Krośnie

Wycieczka uczniów SP Nr 24 do huty szkła w Krośnie

Dnia 21 marca 2018 roku klasy 7B i 7C Szkoły Podstawowej Nr 24 wraz z wychowawcami zwiedziły  Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.
Dzięki zdobyczom współczesnego muzealnictwa i nowoczesnym technikom, Centrum Dziedzictwa Szkła nie tylko opowiada o historii znanego od dziesięcioleci w Polsce i na świecie krośnieńskiego szkła, ale także ją tworzy. W salach wystaw uczniowie oglądali ekspozycje szkła artystycznego, wykonane przez najlepszych twórców. Następnie odwiedzili sklep ze szklanymi, ręcznie wykonanymi pamiątkami. Klasy widziały także produkcję szkła, podczas której każdy mógł wybić sobie pamiątkowy medal, oczywiście ze szkła! Ostatnim punktem wycieczki były warsztaty wielkanocne rozwijające kreatywność – malowanie szklanych jajek, które zdecydowanie podobały się najbardziej! W tak oto nietypowy sposób uczniowie dwóch klas siódmych przywitali pierwszy dzień wiosny!