Akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Dnia 8 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Tarnowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z klas 6A, 6B, 4B, 8B, 3A (oddział gimnazjalny) oraz 3E (oddział gimnazjalny) pod opieką Pań: mgr Magdaleny Tomczyk, mgr Marii Grzesik oraz mgr Małgorzaty Cieślik przygotowali przedstawienie historyczne pt. „Polskie drogi do niepodległości”. Ukazali dzieje naszego kraju na tle wielu ważnych wydarzeń, których owocem stała się upragniona przez Polaków wolność osiągnięta w roku 1918. Podczas uroczystości uczniowie recytowali poezję patriotyczną, wzbogaconą poprzez śpiew pieśni legionowych, z II wojny światowej oraz trzy utwory gitarowe z okresu stanu wojennego. Na scenie sali teatralnej młodzież wraz z nauczycielami przedstawiła projekcję historycznych fotografii i licznych pamiątek, ilustrujących dzieje naszego kraju na przestrzeni XIX i XX wieku. To ważne wydarzenie patriotyczne pozostanie na długo w pamięci społeczności szkolnej. Niech będzie refleksją nad znaczeniem niepodległości.


<a href=”http://www.freepik.com”>Designed by jannoon028 / Freepik</a>