Festiwal Viva Polonia w Kąśnej Dolnej

Festiwal Viva Polonia w Kąśnej Dolnej

Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej przygotowało  spektakl „Herosi Niepodległej”, który odbył  się w ramach drugiej edycji festiwalu Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc. „W wyjątkowym roku SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI chcemy zatem oddać należną cześć wszystkim tym, którzy niczym architekci budowali dla nas wolną Polskę”. Dnia 7 listopada 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 24 z klas: 3F (oddział gimnazjalny), 5B, 7C i 6B pod opieką – Pań: mgr Kingi Golby, mgr Marty Sak, mgr Marty Manijak, poprzez spektakl poszerzyli wiedzę na temat ważnych postaci, którym Niepodległa Polska wiele zawdzięcza: Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Romana Dmowskiego i Józefa Piłsudskiego. Grupy biorące udział w spektaklu  miały możliwość bezpłatnego zwiedzenia Dworku Paderewskiego oraz wystawy zatytułowanej „Wokół Manru – jedynej opery Ignacego Jana Paderewskiego” autorstwa Adama Czopka. „Łowczówek, Kąśna Dolna, Wierzchosławice to miejsca historii, pamięci i działalności tych wielkich postaci. W spektaklu zostały ukazane wizje i sposoby walki o odzyskanie suwerenności – wielkie nadzieje i rozczarowania, osobiste przeżycia oraz realia, z którymi na co dzień musieli mierzyć się  Polacy w walce o odbudowę państwowości „.