Dzień Świętego Patryka

Dzień Świętego Patryka

Dnia 18 marca 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 24 klasy 7C wraz z wychowawczynią Panią mgr Anną Czyż udali się do Publicznego Przedszkola Nr 34 w Tarnowie aby poprowadzić zajęcia w ramach współpracy naszej szkoły z przedszkolem. Tematem zajęć było irlandzkie święto narodowe obchodzone 17 marca, święto patrona Irlandii – Świętego Patryka. Dzieci miały okazję poznać symbole Irlandii i zwyczaje obchodów tego święta. Zajęcia przebiegły w wesołej atmosferze a przedszkolaki aktywnie brały udział w ćwiczeniach przygotowanych na tę okazję. Największą atrakcją okazało się poszukiwanie skarbu- złotych monet ukrytych przez skrzata Leprechauna oraz projektowanie koniczynek. Niespodziankę dla przedszkolaków przygotował Joszko Suchan, który samodzielnie upiekł ciasteczka w kształcie koniczynek. Smakołyki szybko zniknęły ze stołów. Nasi uczniowie radośnie spędzili dzień wśród przemiłych przedszkolaków. Otrzymaliśmy piękny dyplom, który pozostanie piękną pamiątką przeprowadzonych zajęć. Dziękujemy za gościnę i tak życzliwe przyjęcie.