I Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Szkole Podstawowej Nr 24

I Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Szkole Podstawowej Nr 24

Dnia 5 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 24 odbył się I Konkurs Piosenki Obcojęzycznej zorganizowany przez Panią mgr Annę Czyż i Panią mgr Anetę Łabno. W konkursie wykonać można było utwór w dowolnie wybranym przez uczestnika języku obcym. Do udziału zgłosiły się następujące szkoły:

1.Szkoła Podstawowa Nr 15 im. Gen. Józefa Bema w Tarnowie,
2.Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi im. Stanisława Wyspiańskiego w Żabnie,
3. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Tarnowie,
4. Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Orląt Lwowskich w Tarnowie,
5. Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Lisiej Górze,
6. Publiczna Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Zgłobicach,
7. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej,
8. Zespół Szkół Muzycznych w Tarnowie,
9. Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Romana „Sybiraka” Sanguszki w Tarnowie,
10. Szkoła Podstawowa im. Św. Kingi w Łukowej,
11. Szkoła Podstawowa  Nr 14 im. Stefana Jaracza w Tarnowie,
12. Szkoła Podstawowa Nr 8 im. K. K. Baczyńskiego w Tarnowie,
13. Szkoła Podstawowa Nr 23 im. Jana Pawła II w Tarnowie.
14. Szkołę Podstawową Nr 24 reprezentowała Aleksandra Łabno z utworem” Et si tu n’existais pas”.

Wszystkie występy oceniało jury w składzie:
Grzegorz Dzierwa – przewodniczący,
Agnieszka Wrona – nauczyciel języka angielskiego,
Małgorzata Kuta – wykładowca języka francuskiego w PWSZ w Tarnowie,
Anna Niedźwiecka – uczennica naszej szkoły i uczestniczka konkursów wokalnych.

Koncert poprowadziły uczennice klasy 3E angielskiej  Dominika Tutaj i Aleksandra Zyguła, a o oprawę muzyczną zadbał uczeń klasy 3A Hubert Świderski, a relację fotograficzną przygotował Damian Manijak z 2E. Pyszny poczęstunek w kawiarence przygotowała klasa angielska 2E i serdecznie dziękujemy Rodzicom uczniów z w/w klasy za pomoc w przygotowaniu tak pysznych wypieków. Dekoracje wykonały pani mgr Anna Halska, mgr Monika Jasińska oraz mgr Urszula Stanaszek –Błaszczyk.
Dziękujemy Radzie Rodziców i na ręce Przewodniczącego pana Andrzeja Gerlacha składamy podziękowania za pomoc w organizacji konkursu. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Barbary Kuli – Czapli, dyrektor Szkoły Językowej „Brytania” w Tarnowie, która ufundowała główną nagrodą dla zwycięzcy konkursu w postaci kursu językowego na rok szkolny 2018/19 oraz firmowe gadżety. Jest nam niezmiernie miło, że szkoła „Brytania” zechciała wesprzeć naszą szkołę w organizacji konkursu. Jesteśmy zaszczyceni z tak owocnej współpracy.
Uczestnicy na swoje wykonania wybrali język angielski, niemiecki, francuski. Nie zabrakło tez wykonań w języku hiszpańskim. Zdecydowaną większość stanowił jednak język angielski. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a ilość chętnych przeszła najśmielsze oczekiwania ku uciesze organizatorów. Młodzi wykonawcy włożyli wiele pracy i trudu w swoje wykonania. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, opiekunom i rodzicom za ich tak perfekcyjne przygotowanie do konkursu. Jury po burzliwych naradach postanowiło przyznać następujące nagrody:
I miejsceŁucja Kania  „ What’s Up” – Szkoła Podstawowa Nr 8 im. K. K. Baczyńskiego w Tarnowie,
II miejsce –  Martyna Ogonowska  „ If I Ain’t Got You” – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi im. Stanisława Wyspiańskiego w Żabnie,
II miejsceOliwia Niemczura  „You raise me up”– Zespół Szkół Muzycznych w  Tarnowie,
III miejsceDuet Oblivion : Gabriela Nawój i Krystian Karczewski “ All I Want” – Szkoła Podstawowa  Nr 14 im. Stefana Jaracza w Tarnowie,
III miejsceEmilia Krzemińska „It’s oh so quiet” – Szkoła Podstawowa Nr 15 im. Gen. Józefa Bema w Tarnowie.

Wyróżnienie – Natalia Michalska „My Boy Lollipop”- Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Lisiej Górze,
WyróżnienieNatalia i Zuzanna Kozik „ On ecrit sur les murs” – Szkoła Podstawowa Nr 23 im. Jana Pawła II w Tarnowie

Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom ich wspaniałych występów, a zwycięzcom gratulujemy zdobytych miejsc. Wszyscy byliście wspaniali. Mamy nadzieję, że Konkurs Piosenki Obcojęzycznej na stałe zapisze się w tradycji naszej szkoły. Z tym większą nadzieją zapraszamy za rok do udziału w II Konkursie Piosenki Obcojęzycznej. Organizatorki: mgr Anna Czyż i mgr Aneta Łabno.

<a href=”http://www.freepik.com”>Designed by www.slon.pics / Freepik</a>