Koncert Pieśni Patriotycznej

Koncert Pieśni Patriotycznej

Dnia 13 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 24 odbył się Koncert Pieśni Patriotycznej. Uczniowie szkoły, podczas koncertu muzycznie uczcili obchody Narodowego Święta Niepodległości. Pieśni, piosenki patriotyczne zabrzmiały w różnych interpretacjach i brzmieniach instrumentalnych. Naszą radość z niepodległej, wolnej Ojczyzny wyśpiewaliśmy słowami pieśni: 1A – „Jesteśmy Polką i Polakiem”, 2A – „To nasza Ojczyzna”4A – „Przybyli ułani pod okienko”, 5A-  „Piechota”5B, 5C- „Warczą karabiny”, 6A –  „Wojenko, wojenko” (solo Zofia Wcisło), 6B –  „Hej, hej ułani”, „Białe róże” (solo Anna Bujak), 7A – „Jak długo w sercach naszych”, 7B – „Pieśń o wodzu miłym”, „O mój rozmarynie”, 7C – „Pierwsza kadrowa”. Koncert Pieśni Patriotycznej był rodzajem hołdu, jaki chcieliśmy złożyć tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. Uroczystość przygotowała i poprowadziła Pani mgr Aneta Łabno, dekorację wykonała Pani mgr Anna Halska- Bukowska.


www.freepik.com – Designed by jannoon028