Koncert Piosenki Świątecznej

Koncert Piosenki Świątecznej

Dnia 17 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 24 odbył się Koncert Piosenki Świątecznej. Został on zorganizowany przez uczniów klasy 3 gimnazjum pod kierunkiem Pani mgr Anny Czyż. Tegorocznymi prowadzącymi byli Karolina Kukiełka z klasy 3B oraz Mateusz Żołądź z klasy 3A. Pragnęliśmy wprowadzić wszystkich uczniów i nauczycieli w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, poprzez wysłuchanie oraz wspólne śpiewanie naszych ulubionych kolęd oraz piosenek świątecznych. Do wzięcia udziału byli zaproszeni wszyscy chętni uczniowie z klas gimnazjalnych oraz uczniów klas szkoły podstawowej od najmłodszych po najstarszych dlatego też koncert cieszył się różnorodnością pod względem interpretacji oraz rodzajów wybranych utworów.
Na naszej scenie zaprezentowały się całe klasy z repertuarem w różnym języku. A były to:
– klasa 1C „Zima, zima” pod opieką wychowawczyni Pani Elżbiety Wilk,
– klasa 5B „Gore gwiazda” pod opieką wychowawczyni Pani Anny Więcek,
– klasa 4B „Petit Papa Noel” pod opieką Pani Kingi Radlińskiej,
– klasa 3F gimnazjum „Snow is falling”,
– klasa 3C gimnazjum „ A kto wie”.
Nie brakowało również wspaniałych solowych występów oraz duetów czy trio. A były to:
– Amelia Wałęga klasa 1B „Zaśpiewajmy Pastorałkę”,
– Pola Fit i Maja Jędrzejczyk klasa 1B „Dzisiaj w Betlejem”,
– Amelia Lubera klasa 1B „Przybieżeli do Betlejem”,
– Lena Gąsior, Zosia Curuś i Amelia Lechowicz klasa 2A „Weinachtzeit”,
– Ola Ziejka i Nikodem Biskupek klasa 1B „Świeć gwiazdeczko”,
– Marlena  Schab klasa 3 gimnazjum „The Star”,
– Gabriela Karpała klasa 8B i Ada Grzywa 8c „ Mizerna cicha”,
– Zosia Pławecka klasa 4B „Wśród nocnej ciszy”,
– Tymoteusz Wiatr klasa 4A „ Silent Night”,
– Zosia Wcisło klasa 5B „ A kto wie”,
– Łucja Wrzesień klasa 3E gimimnzjum z akompaniamentem na pianinie Pawła Skotnickiego klasa 3A „Snowman”.
Na uwagę zasługuje wyjątkowe i oryginalne wykonanie „Cichej Nocy” w języku koreańskim przez Annę Krajewską uczennicę klasy 3B gimnazjum oraz wykonanie na ksylofonie przez Radosława Skrzypka z klasy 7a kolędy „Gdy się Chrystus rodzi”.
Koncert zakończyło wspólne karaoke. Jesteśmy dumni z tego jak wielu utalentowanych uczniów wypełnia mury naszej szkoły. Piękne dekoracje przygotowała Pani mgr Anna Halska – Bukowska, zaś asystentem technicznym, który zadbał o oprawę muzyczną był Szymon Ogarek z klasy 8B. Całej społeczności szkolnej dyrekcji, nauczycielom, uczniom, pracownikom szkoły i administracji naszym kolegom i koleżankom tym małym i tym dużym oraz ich rodzinom życzymy Pięknych Świąt Bożego Narodzenia rozśpiewanych kolędą i radością.