Konkurs Plastyczny o Polonii Amerykańskiej

Konkurs Plastyczny o Polonii Amerykańskiej

Dnia 14 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 24 odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego o Polonii Amerykańskiej, który był skierowany do najmłodszych uczniów naszej szkoły. Ich zadaniem było wykonanie prac plastycznych przedstawiających symbole narodowe USA lub rodzinę ucznia w Stanach Zjednoczonych. Konkurs największym zainteresowaniem cieszył się wśród uczniów klas pierwszych, drugich i czwartych. Oto jego wyniki:
MIEJSCE I – Aleksandra Stawarz – 1A, Aleksandra Wolak – 1B,
MIEJSCE II – Marlena Borysko – 2A, Marcel Kurczab – 2A, Dorota Zając – 1c, Amelia Wałęga – 1B,
MIEJSCE III – Lena Gąsior – 2A, Jagoda Zając – 4B, Ewa Skalska – 4B. Aleksandra Ziejka – 1B,
WYRÓŻNIENIE – Nina Zielińska – 1B.
Dnia 17 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 24 odbyło się natomiast rozstrzygnięcie Konkursu na Prezentację Multimedialną „Poles in the USA” przedstawiającą życie Polaków w Stanach Zjednoczonych, a także udział Polaków w tworzeniu historii i tradycji USA. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas siódmych i ósmych naszej szkoły.
Oto zwycięzcy konkursu:
MIEJSCE I – Dawid Fronk – 8B
MIEJSCE II – Szymon Ogarek – 8B
MIEJSCE III – Wanessa Gąciarz  – 8B, Jakub Trela – 7B
Celem konkursy było popularyzowanie wiedzy o naszych rodakach mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Serdeczne podziękowania kierujemy do Polonii z Chicago za ufundowanie wspaniałych  nagród i dyplomów. Naszym uczniom gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy za zaangażowanie. Opiekunem i organizatorem konkursu była Pani mgr Anna Czyż.