KONKURS CZYTELNICZY: „Czytam, znam, rozumiem”

KONKURS CZYTELNICZY:  "Czytam, znam, rozumiem"

Dnia 1 lutego 2019 roku odbył się KONKURS CZYTELNICZY  Czytam, znam, rozumiem dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniów klas III dotychczasowych gimnazjów. Pierwsza edycja konkursu w roku szkolnym 2018/2019, ze względu na przypadające rocznice: 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 220 – lecie urodzin Adama Mickiewicza , będzie poświęcona wybranym utworom Adama Mickiewicza. Konkurs organizowany jest przez Towarzystwo Literackie im. Adma Mickiewicza w Tarnowie oraz instytucje współpracujące: III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie, Zakład Filologii Polskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. J. Słowackiego w Tarnowie. Konkurs został objęty patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie. W etapie szkolnym wzięło udział 24 uczniów. Koordynatorem konkursu w  szkole była Pani mgr Joanna Dubel – Łabędź. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy powodzenia!!!