Lekcja muzealna w Auschwitz – Birkenau i w Wadowicach

Lekcja muzealna w Auschwitz – Birkenau i w Wadowicach

Dnia 16 października 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 24 z klas: 3A i 3F (odziały gimnazjalne) pod opieką Pań: mgr Małgorzaty Cieślik, mgr Anety Górowskiej i mgr Anny Halskiej – Bukowskiej wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do Oświęcimia i Wadowic. Najpierw uczniowie zwiedzili Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau, gdzie uczestniczyli w wyjątkowej i bardzo smutnej lekcji historii, która dla wszystkich pozostanie na długo w pamięci. Uczniowie w hołdzie poległym złożyli kwiaty i uczcili minutą ciszy ich męczeńską śmierć. W drodze powrotnej ze względu na przypadający na ten dzień – Dzień Papieża Jana Pawła II odwiedzili miejsca związane z osobą Karola Wojtyły w Wadowicach.