Złaz niepodległościowy „Śladami Ignacego Paderewskiego”

Złaz niepodległościowy "Śladami Ignacego Paderewskiego"

Dnia 17 października 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 24 z klasy 3B i 3C (oddziały gimnazjalne) pod opieką mgr Joanny Przygody wzięli udział w INTEGRACYJNYM ZŁAZIE NIEPODLEGŁOŚCIOWYM „ŚLADAMI IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO” – Ciężkowice – Kąśna Dolna. Nasi uczniowie występowali w podwójnej roli: wolontariuszy i uczestników gry  terenowej. Droga do niepodległości połączona z konkursem wiedzy o Ignacym Paderewskim. We wspólnym rajdzie i grze terenowej udział wzięli uczniowie placówek kształcenia specjalnego, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej w  integracji z uczniami ze szkół z Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Świetnie zintegrowana drużyna reprezentantów z naszej szkoły i placówki kształcenia specjalnego pod kierunkiem pani Przygody ZAJĘŁA I MIEJSCE – zdobywając maksymalną liczbę punktów i pokonując przewidzianą na dwie godziny trasę zaledwie w 64 minuty. W czasie kiedy drużyna pokonywała kolejne etapy gry, pozostali uczniowie pokonywali wraz z kolegami z placówek kształcenia specjalnego trasę rajdu z Ciężkowic do dworku w Kąśnej Dolnej.  Na koniec zwiedziliśmy dwór – muzeum w Kąśnej Dolnej. Imprezę zakończyła wspólna biesiada z pieśnią patriotyczną. Dziękujemy Kołu PTTK Nr 23 „WŁÓCZYKIJE” przy SOSW w Tarnowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I. J. Paderewskiego w Ciężkowicach za zorganizowanie tak ciekawego przedsięwzięcia.